top of page

Českodubsko

je součástí mikroregionu Podještědí. Zvlněná krajina s množstvím lesů, luk a polí je rájem pro relaxaci sama o sobě. Pro milovníky přírodních krás leží napůl cesty mezi Českým Dubem a Osečnou národní přírodní památka Čertova zeď. Procházky po okolí ale ne každému stačí, proto Vám dáme pár tipů na výlety na kole, autem či autobusem. I samotný Český Dub má své kouzlo. Náměstí s přilehlými uličkami a krámky Vás téměř přenesou o 20 – 30 let zpět. Dále stojí za návštěvu Podještědské muzeum, Johanitská komenda s rajským dvorem a křížem doc. J.E. Dvořáka, kostel sv. Ducha nebo  z části zachované městské hradby a zámecký park. 

Ještěd

je dominantou celého Libereckého kraje, silueta vrcholku se stavbou vysílače je známa snad každému. Od nás je to na vrchol 15 km po silnic, turistickou cestou jen 12 km. Sice pořád do kopce, ale až se budete vracet, pojedete bez šlapání, nebo na neutrál. Nebo můžete autobusovou linkou do Liberce, a odtud nahoru kabinovou lanovkou. Výhledy z Ještědu na všechny strany stojí za to… Máchův kraj, Lužické hory, Jizerské hory či Český ráj… všechny tyto oblasti jsou pro výlety stvořeny sami o sobě.

Údolí říčky Mohelky

Ráj motorkářů a cyklistů. Jako had se táhne silnice s kvalitním asfaltem v údolí Mohelky a Jizery z Českého Dubu do Mnichova Hradiště. V Mnichově Hradišti můžete navštívit zámek či blízký pivovar Klášter. Wake park ve Veselé protáhne Vaše svaly. Ovšem někdy je i cesta cíl a to platí i v tomto případě.

Liberec a Obří sud na Javorníku

Krajské město Liberec je přesně ten cíl, když nepřeje počasí. V tu chvíli je tu Bazén Liberec, Babylon nebo IQ landia, kde potrápíte také svůj mozek. Liberec je také město s největším poměrem zelených ploch v ČR. Na okraji města právě v takové zelené části je známá zoologická zahrada. Kdo by neznal spojení Bílý tygr a Liberec. Za návštěvu stojí i botanická zahrada. Cestou z Liberce se zastavte v Javorníku a svezte se  nejdelší bobovou dráhou v Libereckém kraji. Bobová dráha je s délkou 1100 m jednou z nejdelších trubkových bobových drah v České republice. Dráha čítá jednu spirálu, 13 velkých zatáček a množství dalších menších zatáček a umělých vln. Má také vlastní vlek pro dopravu na horní stanici o délce 550 m s převýšením 80,5 m. Součástí je také elektronická časomíra.

Další tipy

Zámek Sychrov, Maloskalsko, CWPS Wake park Stráž pod Ralskem, Rozhledna Císařský kámen Rádlo a mnoho dalších zajímavostí a krásných míst, které můžete navštívit, pokud jako základnu zvolíte kemp Mokrej žalud. 

bottom of page